SCHOLARSHIP ANNOUNCEMENT!

CHED EDUCATIONAL ASSISTANCE THRU CONG. JANETTE L. GARIN

RE-APPLICATION OF EDUCATIONAL ASSISTANCE FOR 1ST SEMESTER 2019-2020
(Please see below for the list of students to re-apply)

REQUIREMENTS:
2 COPIES EACH (1 CERTIFIED TRUE COPY IF NOT ORIGINAL AND 1 PHOTOCOPY) OF THE FOLLOWING:
1. REGISTRATION FORM (1ST SEMESTER 2019-2020)
2. COPY OF GRADES (2ND SEMESTER 2018-2019) (At least 15 units, no failed and
dropped subjects, and Incomplete grades must not be more than 5 subjects)
3. CERTIFICATE OF INDIGENCY from the Barangay Captain
4. 2 PCS. 2X2 ID PICTURE
5. CHED FORM (TO BE FILLED UP UPON SUBMISSION OF REQUIREMENTS)

DEADLINE OF SUBMISSION OF REQUIREMENTS: AUGUST 31, 2019 (SATURDAY) during office hours
PLEASE SUBMIT AT CONG. JANETTE L. GARIN’s RESIDENCE, Torreblanca St., Guimbal, Iloilo or at the STUDENT DEVELOPMENT AND PROGRAMS, 3rd Floor, Dr. Alfonso Uy Building, CPU
NOTE: LATE SUBMISSION OF REQUIREMENTS MEANS DISQUALIFICATION IN THE EDUCATIONAL ASSISTANCE PROGRAM THIS IS ONLY A RE-APPLICATION, FINAL SELECTION AND DECISION WILL DEPEND ON CHED/UNIFAST’S APPROVAL.

FOR INQUIRIES: PLEASE CONTACT, LIEDY JOY 09676697820 OR 323-2480
LIST OF STUDENTS QUALIFIED TO RE-APPLY:
Family Name First Name Middle Name Course
1. AGREDA JOCEDHEL GEGATO BS Accty
2. ALIT JOY ROSE FLORES BS TM
3. AMISOLA OLIVER G BS TM
4. ANIMAS RUBY TAGULALAP BE Ed
5. ANTIJENDRA KAITLYN ANNE PUGA BS N
6. BORON WILFRED OTERO BS EE
7. BUNCAG MARY NIERK BS BA
8. CABALFIN KAYE GAYAPA BS ED
9. CABIG DENVER CADUA BS EE
10. CALIMLIM JOANA MARIE TUMENLACO BSBA
11. CAMUS EDISA JOY DE LEON BS CE
12. CANDOLADA NOVEE JANE CABAGSICAN BS CE
13. DEL ROSARIO KYLE G BSBA
14. DUMLAO JETT LOUIS C BS SW
15. ELLAMA JESIL TACAISAN BS HM
16. ESMATAO KIM SHARA EMMANUEL BS ChE
17. ESMAYA JAYPEE ERTA BSBA BM
18. ESMERALDA JOSIAH ESTEBA BS ChE
19. FANDIÑOLA ERNCE JULLIAN NEMIS BS CE
20. FERRER DIODIE ANNE TABALINA BSBA
21. FRANTILLA, MARIELLE ANGELLU T. BS CE
22. GARCIA RIEGO FERRER L JD
23. HINAYON SHARA MAE LEDESMA BS CE
24. JALANDONI KEMM PATRICK NABOR BS ME
25. MANOLO RICHARD M BS AE
26. MATUTINA BARRY JONE TORRES BS CE
27. MINERVA BRIAN RAY DE JESUS BS ME
28. PEREGRINO RAY TILLO, JR. BS ME
29. SALVALOZA CHESTER A BS Ed
30. SAQUIBAL INGRID VALE B BMLS
31. SEGUNLA NICOLITE SAYSON BS ME
32. SEIDEL JOHN SARABIA BS EE
33. SILVEDERIO JULIENNE MARIE B. BS EE
34. SUCGANG, MARIA KHYZIAH DIA GAJO BS EE
35. TABALINA JULIENNE RESOL BS ChE
36. TABIOLO FRANZ JUNTO BS EE
37. TALADHAY MYSEL EDISAN BS AE
38. TAN REGINA MAE FERNANDEZ BS N
39. TANQUE FROILAN EFONDO BS CE
40. TUMAMBO JOEL VILLAVICENCIO, JR. BS SE
41. TUMINEZ GERMAINE HERMOSO BS ChE
42. VERGARA MICHAEL D BS ChE

Developed by Virtual Byte IT Solutions